Silo Art Tour Achterhoek
Goorseweg 13, 7241 DB Lochem
|
Toon op kaart
Unieke verhalen uit de Achterhoek komen tot leven met de Silo Art Tour!
Op verschillende locaties in de regio zijn schuren, silo’s en andere agrarische gebouwen getransformeerd tot kunstwerken. Ga mee op reis door de Achterhoek en laat je verrassen door kunst en de veelzijdigheid van deze streek!
Silo Art Tour Achterhoek is een route langs diverse kunstwerken in de buitenruimte, openbaar toegankelijk voor publiek. Met dit concept worden bijzondere plekken en unieke verhalen tot leven gebracht met behulp van street art op gebouwen die een link hebben met de agrarische sector.
VAN LEGE MUUR NAAR KUNST
We delen de verhalen van onze streek door grote objecten in het landschap, die een link hebben met de agrariscge sector, tot leven te wekken. Gebouwen die doorgaans als 'lelijk' worden beschouwd zijn getransformeerd tot ware kunstwerken! Het boerenbedrijf van toen en nu is hierin het verbindende thema. De verhalen achter de objecten lees je op de informatiepanelen bij de kunstwerken.
Een van de locaties van de Silo Art Tour Achterhoek is te bewonderen in Lochem. De zijwanden van de opslagsilo’s van Op- & Overslag Coöperatie Oost Nederland (OOCON) zijn voorzien van een indrukwekkende muurschildering van kunstenaarsduo TelmoMiel. Met een oppervlakte van maar liefst 1300 m2 heeft Miel Krutzmann op deze plek één van Nederlands grootste street art kunstwerken gerealiseerd. Het kunstwerk rijst uit boven het landschap en is vanuit de wijde omtrek van Lochem te zien.
De relatie tussen mens en de natuur
Voor een pand dat gebruikt wordt als opslag voor graan is de link met dieren en oogsten snel gemaakt. Zichtbaar is het boerse tafereel. Aan de rechterkant van het kunstwerk heeft de kunstenaar een verwijzing naar Landgoed Verwolde opgenomen en op de achtergrond speelt zich het verhaal van de Lochemse Hooiplukkers af. “Bovenop de hooiberg, waar bovendien twee laarzen uitsteken, staat een boer met in zijn linkerhand twee scheppen. De oude hooiwagen staat klaar voor aankomende koeien, voorbereidend op de rit door de stadspoort. En die twee scheppen, die refereren naar dingen samen doen,” stelt Miel vast.
Het kunstwerk van de Silo Art Tour in Lochem is op ieder gewenst moment te bekijken.
Bij de VVV Lochem en een aantal van onze agentschappen en servicepunten verkopen we een boekje met alle kunstwerken, routes en achtergrondverhalen voor € 2,95. Het is een zeer uitgebreid routegidsje dat, behalve uitleg over de kunstwerken, ook heel veel informatie geeft over de wat je zoal tegenkomt op je route, van heerlijke restaurantjes tot leuke musea en theetuinen. De volledige route voert je door de hele Achterhoek en is 156 km lang. Er staan ook 5 fietsroutes in langs een aantal silo art kunstwerken:
rondje Lochem - Beltrum 59 km
rondje Aalten en Sinderen 42 km
rondje Doetinchem en Azewijn 37 km
rondje Winterswijk en Groenlo 48 km
Meer informatie over de Silo Art Tour vind je op www.siloarttourachterhoek.nl
Wil je dit routeboekje liever opgestuurd krijgen, neem dan contact met ons op:
VVV Lochem, Markt 2, Lochem. E-mail: info@vvvlochem.nl. Telefoon: 0573-251898
Naast de kosten van de route vragen wij ook een bijdrage in de porto- en administratiekosten.
Foto's gemaakt door: Ellis Middelkamp (1,2 en 3) & De Filmhut (4 en 5)
Item not available since: 07-05-2020 - 10:46:23